l
l
l
 
ÖYKÜLER

Öyküler    

 

Balarıları

Hepiniz balarılarını tanırsınız. Çoğunuz televizyonda izlediğiniz çizgi filmlerde, hatta canlı olarak da onları pek çok kez görmüşsünüzdür. Ama bizce yine de onların hakkında bilmediğiniz çok şey var...


Text


PDF

 

Karıncaların Dünyası

Bugüne kadar karıncaların ne kadar büyük hünerlere sahip olduğunu, ne kadar akılcı davranışlar gösterdiklerini hiç duymamış olabilirsiniz. Hatta bazılarınız onları, pek bir şey yapmadan bütün gün oradan oraya dolaşan böcekler olarak görüyor olabilir. Ama böyle düşünenler bilsinler ki, bu düşünceleri hatalıdır. Çünkü karıncaların – pek çok diğer canlı gibi- kendilerine özel bir yaşantıları, son derece şaşırtıcı özellikleri vardır. İşte kitabımızın kahramanı olan Burak, bu yaşantının ve özelliklerin detaylarını bir arkadaşından çok güzel bir şekilde öğrenebilmektedir.


Text


PDF

 

Kunduzlar

Kitabımızın kahramanlarından ilki olan Emre, spor yapmaktan, kitap okumaktan ve özellikle hayvanlarla ilgilenmekten çok hoşlanan bir çocuk. Hayvanlarla ilgili okuduğu kitaplar sayesinde bu konuda oldukça bilgilidir. Üstelik Emre sadece herkesin bildiği hayvanlar değil, bütün hayvanlar hakkında da bilgi sahibidir. Resimlerde gördüğü hayvanları hemen tanır, ne gibi özelliklerinin olduğunu çok detaylı bilir. Bu nedenle arkadaşları Emre’yi çok severler. Ders aralarında, yolda giderken onunla sohbet etmekten çok hoşlanırlar.


Text


PDF